Květen 2012

Max Jason Mai (Miro Šmajda) a jeho Don’t Close Your Eyes

6. května 2012 v 13:28 | Mickie |  News

Miro Šmajda po premenovaní na Max Jason Mai síce schytal nejakú tú kritiku, ale asi len preto, že sa nepotrebuje riadiť zaužívanými pravidlami písanými, či nepísanými a najmä rozmýšľal, že ak chce uspieť aj za hranicami, ťažko sa preslávi ako "Miuou smejde" či iná skomolenina. Ide na to s rozumom, lebo slovenské meno si prečítajú, napíšu a zapamätajú maximálne po česko-nemecké hranice. Pustil sa na plno do žánru, ktorý na Slovensku v úspešnej rovine akoby len spal. So skladbou, ktorou sa pokúsi zabojovať v európskej hudobnej súťaži Eurovision Don't Close Your Eyes sa objavil aj na podujatí nadácie Plaváček. Pozrite si pohľady ľudí v obecenstve, pár z nich bolo prekvapených (3:06). Slovenské publikum sa teda istotne bude separovať aj podľa veku. Hudba to nie je pre každého, ale núdzu o fanúšika mať určite nebude.

(zdroj: zaujimavosti.net)

Wiwibloggs: Hlasujte za Eurovízneho Top Male Modela

5. května 2012 v 21:38 | Mickie |  News
Na portáli wiwibloggs.com môžu čitatelia tohto webu hlasovať za Eurovízneho Top Male Modela. O postup do finále bojuje 16 mužov. A sú to:

Austria, Lukas Plöchl
Belarus, Dmitry Karyakin
Estonia, Ott Lepland
Germany, Roman Lob
Iceland, Jonsi
Ireland, Jedward
Lithuania, Donny Montell
Malta, Kurt Calleja
Norway, Tooji
Romania, Men of Mandinga
Serbia, Zeljko Joksimovic
Slovakia, Max Jason Mai
Switzerland, Gabriel Broggini
Turkey, Can Bonomo
U.K., Engelbert Humperdinck

Ktorý z nich sa vám najviac páči? Je to Max? Hlasovať za ESC Top Male Modela môžte kliknutím na ikonku. :)


Eurocontest.cz: Eurovizní Song 2012

5. května 2012 v 15:55 | Mickie |  Eurovision News
V polovině března byla na portáli eurocontest.cz vyhlásená anketa Eurovizní Song 2012, kde čtenáři tohoto webu rozhodovali o nejlepším songu letošní Eurovision Song Contest 2012. Volba byla rozdělena na tři části, které poté určily vítěze. Nejlepším Eurovizním Songem se tak stává Loreen ze Švédska a její Eurosong "Euphoria".


Volba Eurovizního songu 2012 však nebyla jednoznačná. Ve veřejném hlasování zvítězil Max Jason Mai ze Slovenska s drtivým náskokem. Za ním se umístili reprezentanti Islandu - Greta Salóme a Jónsi se skladbou "Never Forget". Až třetí místo poté patřilo vítězce celé ankety!
Hlasování odborné poroty však taktéž nebylo téměř jednoznačné, přesto nejvíce bodů získala Loreen (44 b.), následována reprezentantem Norska Toojim (32 b.). Dánská námořnice Soluna Samay byla obdařena od poroty 27 body a Island získal "jen" 23.
Vy, čtenáři, kteří jste se registrovali a odeslali nám svojí TOP 10 jste ale rozhodli jasně. Celkové vítězství tak putuje do Švédska, zpěvačce Loreen. Ta zvítězila poté s náskokem 21 bodů.
Loreen k vítězství v Eurovizním songu 2012 čtenářů webu EuroContest.cz srdečně blahopřejeme a v místě konání letošní Eurovision Song Contest, v ázerbájdžánském Baku se jí pokusíme předat cenu, která symbolizuje zlato v hrdle a tradiční český produkt - broušené sklo usazené do srdce houslového klíče - symbolu webu EuroContest.cz a hlavně symbolu hudby, který byl vyroben firmou Swarowski.
Současně bychom chtěli tímto poděkovat za úspěšnou podporu ankety nejen vám, čtenářům, ale hlavně naší odborné Hvězdné porotě. Tu tvořili Lucie Barbapostolosová z Rádia Haná, Eva Decastelo a Vítek Havliš, Ivan Krasko z vydavatelství Ecopress, Jarek Šimek, Ladislav Šticha a Ján Winkler. Porotci museli chtě - nechtě vyslechnout všech 42 soutěžních písní letošního, 57. ročníku Eurovizní písničkové soutěže a všechny skladby poté ohodnotit. Jejich času a zapojení si nesmírně vážíme a za veškerá hodnocení děkuje.
Zvláště bychom chtěli poděkovat i Rádiu Haná za marketingovou podporu nejen volbě Eurovizního songu a za zapůjčení porotkyně Lucie Barbapostolosové, ale také za podporu celé Eurovision Song Contest v České republice. Rádio Haná se postavilo k Eurovizi čelem, bez studu či ostychu a nyní nabízí v každodenní relaci svým čtenářům jeden eurosong denně, vždy v 17:40 hodin.

Eurovizní Song 2012
01.Švédsko, Loreen - Euphoria 164
02.Island, Greta Salóme & Jónsi - Never Forget 143
03.Slovensko, Max Jason Mai 90
04.Norsko, Tooji - Stay 86
05.Francie, Anggun - Echo (You and I) 85
06.Dánsko, Soluna Samay - Shoulld've Known Better 69
07.Španělsko, Pastora Soler - Quédate conmigo 68
08.Slovinsko, Eva Boto - Verjamem 41
09.Nizozemsko, Joan Franka - You and Me 40
09.Velká Británie, Engelbert Humperdinck - Love Will Set You Free 40
11.Itálie, Nina Zilli - L'Amore é Femmina 36
12.Ázerbájdžán, Sabina Babayeva - When The Music Dies 23
13.Malta, Kurt Calleja - This Is The Night 18
14.Bulharsko, Sofi Marinova - Love Unlimited 17
15.Litva, Donny Montell - Love Is Blind 14
16.Bělorusko, Litesound - We Are The Heroes 13
17.Makedonie, Kaliopi - Crno i Belo 12
18.Albánie, Rona Nishliu - Suus 12
18.Moldavsko, Pasha Parfeny - Lautar 12
20.Švýcarsko, Sinplus - Unbreakable 09
21.Německo, Roman Lob - Standing Still 08
22.Finsko, Pernilla Karlsson - När jag blundar 08
23.Srbsko, Željko Joksimović - Nije ljubav stvar 07
24.Rakousko, Trackshittaz - Woki mit deim Popo 06
25.Belgie, Iris - Would You 06
26.San Marino, Valentina Monetta - The Social Network Song 05
27.Ukrajina, Gaitana - Be My Guest 05
28.Černá Hora, Rambo Amadeus - Euro Neuro 02
28.Rusko, Buranovskiye babushki - Party for Everybody 02
30.Portugalsko, Filipa Sousa - Vida Minha 01
30.Rumunsko, Mandinga - Zaleilah 01
30.Chorvatsko, Nina Badrić - Nebo 01

(zdroj: eurocontest.cz)

Twitter 0.15

5. května 2012 v 15:45 | Mickie
"Wuh ... totally tired after this long day ... :)"
"Wuh ... celkom zničený po tomto dlhom dni ... :)"

(zdroj: Official MJM's Twitter Profile)

Bravo: MAX JASON MAI - DON'T CLOSE YOUR EYES

4. května 2012 v 22:18 | Mickie |  News
Miro Šmajda aka Max Jason Mai konečně zveřejnil videoklip ke skladbě "Don`t Close Your Eyes", se kterou bude soutěžit na letošní Eurovizi!Max Jason Mai je nový umělecký pseudonym stříbrného finalisty první Česko Slovenské Superstar, Mira Šmajdy. Mladý zpěvák dostal doslova "životní příležitost", když byl vybrán jako slovenský zástupce pro letošní ročník prestižní celoevropské hudební soutěže - Eurovision Song Contest 2012! Touto soutěží v minulosti neúspěšné prošli i čeští zástupci - Gipsy.cz, Kabát a Tereza Kerndlová.

Max vydal necelý měsíc před soutěží videoklip k soutěžní písničce "Don`t Close Your Eyes". Jedná se o zajímavé vizuální zpracování energického songu, který rozhodně není v téhle evropské soutěži bez šance na úspěch!

P.S: Příležitost soutěžit na Eurovizi přináší i své stinné stránky. Mladý zpěvák už se setkal s nepřejícností některých slovenských kolegů i významných postav zákulisí slovenského hudebního byznysu a jeho matku dokonce na jejich rodném sídlišti lidé údajně i slovně urážejí!

Videoklip si môžete pozrieť tu.

Maxovi držíme na Eurovizi palce! Co myslíte, podaří se mu postoupit s touto písní do finále?

(zdroj: bravo.cz)

RTVS spustila promo kampaň k Eurovízii. Dominuje jej Max Jason Mai

4. května 2012 v 14:51 | Mickie |  Eurovision News
Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) dnes predstavila oficiálnu promo kampaň, ktorou divákov upozorní na blížiace sa semifinálové a finálový večer tohtoročnej Eurovízie. Ako prvý pripravila celostranový inzerát, ktorý zverejní v slovenských denníkoch a týždenníkoch.V ňom figuruje veľká fotografia Maxa Jasona Maia, pričom je okomentovaná textom: "Max Jason Mai a jeho spaľujúca šou v najprestížnejšej pesničkovej súťaži Európy." Ďalšou dôležitou skutočnosťou je, že všetky tri priame prenosy, teda 1. semifinále vysielané v utorok 22. mája, 2. semifinále s našou účasťou vo štvrtok 24. mája aj veľké finále v sobotu 26. mája, odvysiela vždy so začiatkom o 21:00 prvý kanál Jednotka. Minulý rok kvôli prekrytiu s hokejovým šampionátom odvysielala RTVS semifinále s našimi reprezentantkami, sesterským duom TWiiNS, výnimočne na Dvojke.


Vrchol promo kampane nastane podľa oficiálnej Facebook stránky RTVS už zajtra, kedy má byť uvedená do vysielania oficiálna upútavka.

(zdroj: eurovisionslovakia.blogspot.com)

Miro Šmajda je teď svalovec: Dřina nebo steroidy?

4. května 2012 v 14:43 | Mickie |  Press & Internet Press
Jako rockový zpěvák si získal spoustu fanynek, které mu dopomohly probojovat se do finále Česko-Slovenské Superstar. Tentokrát se Miro Šmajda (23) snažil zaujmout fanynky svým tělem. Teď se nabízí otázka, zda jsou jeho svaly výsledkem dřiny nebo steroidů.


Miro byl vždycky známý spíše jako vyhublý rockový zpěvák, který se probojoval do finále Česko-Slovenské Superstar. Po pár letech však šokoval. Na posledních fotkách vypadá jako kulturista. Jeho svalnaté tělo se opravdu í.
Téměř každého by napadlo, že si k dokonalému tělu dopomohl dobrou fotomontáží nebo steroidy. On má však na steroidy a podobné prášky svůj názor. "Bohužel, stejně jako každou drogu dnes seženete na ulici, tak stejně i anabolické steroidy. Nikdy jsem však neměl důvod je užívat. Nechci mít za pár let zničená játra a řešit impotenci," svěřil se servru cas.sk Miro.

(zdroj: blesk.cz)

Max Jason Mai kvôli novému klipu nejedol a nespal

4. května 2012 v 14:30 | Mickie |  Press & Internet Press
Začínal v československej Superstar ako chudý Miro Šmajda s výrazným účesom, dnes je z neho anglicky hovoriaci tvrďák počúvajúci na meno Max Jason Mai. Mladý Košičan zrejme stavil na kartu s názvom Eurovízia.


Slipy na hlave

Vo svojej novej tvorbe pritvrdil, dokonca natoľko, že ho verejnoprávna RTVS nenechala vystúpiť na udeľovaní cien OTO, aj keď sa so skladbou "Don't Close Your Eyes" zúčastnil generálky.
"V nedeľnej live show sme miesto masiek použili slipy na hlavách ako tichý protest proti zasr... štruktúram nášho showbiznisu, cenzúre rockovej muziky a ignorácii tvorby mnohých mladých umelcov," napísal po incidente Miro ejkejej Max na svoj Facebookový profil.
Max sa neúspechom nedal odradiť a ku skladbe nakrútil aj videoklip.
"Videoklip ku skladbe je o kontraste," hovorí Max. "O konflikte, ale aj spojení dvoch osudov dvoch osôb, ktoré subjektívne metaforicky odzrkadľujú vnútorný boj a expresívne pocity človeka v aktuálnej dobe, keď mnohí ľudia žijú pod strašným tlakom a sú obeťami nalinkovaných životov, imaginárnych reťazí a vlastných démonov."

Slivovica a diéta

Klip natáčali v starých vojenských priestoroch, ktorých sa teplota pohybovala od päť do desať stupňov. Za päť dní sa teda podľa oficiálnych správ vypilo viac ako 20 litrov domácej slivovice.
"Kvôli autentickosti únavy a vyrysovanosti tela Max nespal bez prestávky dva dni a dodržiaval prísnu diétu," píše sa v oficiálnej správe.
Väčšina ľudí z produkčného tímu sa údajne po dokončení klipu zotavovala z rôznych prechladnutí a podchladení. Jednu z postáv v maskách si zahral aj Maxov otec.
Koniec klipu vraj museli upraviť, aby bol prístupný aj mládeži.

(zdroj: birdz.sk)

Za obeť novému klipu padlo 20 litrov slivovice, prezradil Max Jason Mai

3. května 2012 v 21:02 | Mickie |  Press & Internet Press
Max Jason Mai mal dnes oficiálnu premiéru videoklipu k skladbe Don't Close Your Eyes, ktorá bude 24. mája reprezentovať Slovensko na súťaži Eurovision Song Contest v azerbajdžanskom Baku.


"Videoklip k skladbe je o kontraste. O konflikte, ale aj spojení dvoch osudov, dvoch osôb, ktoré subjektívne metaforicky odzrkadľujú vnútorný boj a expresívne pocity človeka v aktuálnej dobe, keď mnohí ľudia žijú pod strašným tlakom a sú obeťami nalinkovaných životov, imaginárnych reťazí a vlastných démonov," uviedol hudobník, ktorý sa stal známym v súťaži Česko Slovenská SuperStar ešte so svojím pôvodným menom Miro Šmajda.

Pod námet, scenár a réžiu sa podpísal Max Jason Mai, Jan Varchola a Peter Uhrin. Klip sa nakrúcal v starých vojenských priestoroch a jeho prípravy zabrali až niekoľko týždňov. Extrémne podmienky nakrúcania spôsobili, že len za päť dní sa vypilo viac ako 20 litrov domácej slivovice. Teplota sa pohybovala v rozmedzí od 5 do 10 stupňov Celzia, pre autentickosť únavy Max nespal bez prestávky dva dni a dodržiaval prísnu diétu.

Zahral si aj spevákov otec
Väčšina ľudí z produkčného tímu sa po dokončení klipu zotavovala z rôznych prechladnutí a podchladení. Jednu z postáv v maskách si dokonca zahral aj Maxov otec. "Klip sa mal skončiť pôvodne inak, no pre nevhodnosť pre osoby mladšie ako 18 rokov sa zvolil iný variant," doplnil spevák.

(zdroj: pluska.sk)

Don't Close Your Eyes (Official Promo Photos)

3. května 2012 v 18:52 | Mickie |  Photoshoots
imagebam.com imagebam.com
autor fotiek: Juraj Dósza
(kliknutím na miniatúry pre zväčšenie)

Twitter 0.14

3. května 2012 v 18:02 | Mickie
"Angels's eye ... or? :)" - "Oko anjela ... alebo? :)"
(zdroj: Official MJM's Twitter Profile)

Nový Čas: Čo do seba sype?

3. května 2012 v 17:30 | Mickie |  Magazine Scans
Scan z dnešného vydania časopisu Nový Čas (3.5.2012)
(scan by me)

O čom je videoklip Don't Close Your Eyes?

3. května 2012 v 14:28 | Mickie |  News
Pri príležitosti zverejnenia videoklipu Maxa Jasona Maia sme na našej Facebook stránke v stredu vyhlásili kreatívny večer. Fanúšikov sme vyzvali, aby napísali svoju verziu príbehu, pričom sme dúfali v zodpovedanie viacerých otázok...Kto je záhadná intelektuálka z klipu? O čo ide maskovaným chlapíkom, ktorí ju držia na lôžku? A hlavne, prečo nikto z nich nezabráni jej úteku s hrdinským vysloboditeľom Maxom Jasonom Maiom?

Fanúšička z Českej republiky sa viac než na motívy postáv zamerala na symboliku klipu. "Podle mého názoru se tento klip odehrává v psychiatrické léčebně, kde se Max snaží vysvobodit krásnou dívku ze spárů deprese a šíleného světa kolem nás, který nás častokrát dohání k šílenství. Nevyspání, workoholismus, neustálá honba za něčím, co většinou ani nemá valnou hodnotu. Klip nám ukazuje každodenní realitu, ve které jsme jenom jako loutky ovládané někým, kdy většině lidí chybí vlastní názor na dění kolem nás."

Dočkali sme sa však aj o niečo prozaickejšieho vysvetlenia. "Čomu nerozumiete? Muži bez tváre (podľa vizuálu Max Jasonova nová kapela) väznia dievča (Max Jasonova umelecká stránka duše) a nútia ho k písaniu nejakého textu. Max Jason (vyšportovaný, uvedomelý nový človek) príde a odvedie dievča. Spolu utekajú a mužom bez tváre je to jedno, lebo vedia, že podľa zmluvy musí dojsť na Eurovíziu. Miro sa teda v klipe vyrovnáva so svojou novou identitou. Pointa je napísaná na kuse papiera v závere! God save me = Bože pomôž mi! Jediná otázka, ktorá z klipu vyvstáva, je, či sa Max Jason považuje za boha alebo bohyňu?"

Podľa vyjadrenia samotného Maxa Jasona Maia bola bližšie k pôvodnému zámeru česká fanúšička. "Videoklip k skladbe je o kontraste. O konflikte, ale aj spojení dvoch osudov, dvoch osôb, ktoré subjektívne metaforicky odzrkadľujú vnútorný boj a expresívne pocity človeka v aktuálnej dobe, keď mnohí ľudia žijú pod strašným tlakom a sú obeťami nalinkovaných životov, imaginárnych reťazí a vlastných démonov," uviedol hudobník, ktorý sa stal známym v súťaži Česko Slovenská SuperStar ešte so svojím pôvodným menom Miro Šmajda.

Pod námet, scenár a réžiu videoklipu sa podpísal Max Jason Mai, Jan Varchola a Peter Uhrin. Klip sa nakrúcal v starých vojenských priestoroch a jeho prípravy zabrali až niekoľko týždňov. Extrémne podmienky nakrúcania spôsobili, že len za päť dní sa vypilo viac ako 20 litrov domácej slivovice. Teplota sa pohybovala v rozmedzí od 5 do 10 stupňov Celzia, pre autentickosť únavy Max nespal bez prestávky dva dni a dodržiaval prísnu diétu. Väčšina ľudí z produkčného tímu sa po dokončení klipu zotavovala z rôznych prechladnutí a podchladení.

Jednu z postáv v maskách si dokonca zahral aj Maxov otec. "Klip sa mal skončiť pôvodne inak, no pre nevhodnosť pre osoby mladšie ako 18 rokov sa zvolil iný variant," doplnil spevák.

(zdroj: hudba.zoznam.sk)

Max Šmajda Jason Mai má prvý videoklip

3. května 2012 v 14:23 | Mickie |  News
Nový projekt, nové meno, nová muskulatúra a konečne aj nový videoklip. Miro Šmajda, po novom Max Jason Mai natočil a zverejnil svoj nový klip ku skladbe "Don't Close Your Eyes", s ktorou sa predstaví 24. mája v Azerbajdžane v druhom semifinále súťaže Eurovision Song Contest 2012.

Video, ktoré Max Jason zverejnil včera na svojom oficiálnom YouTube profile, je ako z hororu. Šmajda s tmavým mejkapom, žilami ako Hulk, kapela v maskách a celé je to také, ukričané.

(zdroj: funradio.sk)

Svalnáč Miro Šmajda: Láka ho kariéra kulturistu?

3. května 2012 v 14:17 | Mickie |  Press & Internet Press
Nie je to dávno, čo exsuperstárista Miro Šmajda (23) šokoval novým výzorom. Za pár mesiacov sa z chudého chlapca zmenil na svalnáča a je čoraz objemnejší.Pri pohľade na najnovšie snímky by sa nestratil ani medzi profesionálnymi kulturistami. Mnohí už špekulujú, či sú jeho svaly odrazom driny v posilňovni, alebo si k nim nejako dopomohol.


"Bohužiaľ, rovnako ako každú jednu drogu, dnes zoženiete na ulici aj anabolické steroidy. Nikdy som však nemal dôvod užiť ich. Nechcem mať o pár rokov zničenú pečeň a riešiť impotenciu," povedal spevák, ktorý sa chce podľa vlastných slov len udržiavať v kondícii.

(zdroj: cas.sk)

Max Jason Mai zverejnil očakávaný videoklip Don't Close Your Eyes

2. května 2012 v 19:05 | Mickie |  News
Nový projekt speváka Mira Šmajdu s názvom Max Jason Mai má na konte prvý videoklip. Natočil ho ku skladbe Don't Close Your Eyes, s ktorou sa už 24. mája predstaví v Azerbajdžane v druhom semifinále pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2012. Pomôže mu k vytúženému postupu do finále?


Videoklip, ktorý Max Jason Mai dnes predstavil na svojom oficiálnom Youtube profile, má hororovú atmosféru. Nechýba samotný Miro Šmajda s mejkapom a navretými žilami, sexi violončelistka (znie vôbec v skladbe violončelo?), členovia jeho kapely v maskách, ktoré predstavili aj pri svojej televíznej premiére, či záhadná intelektuálka, ktorá sa pred nimi zmieta na lôžku. Až do záverečnej "dramatickej" scény s hrdinským útekom, ktorému sa ani jeden z maskovaných chlapíkov nepokúsi zabrániť.

Nech je to s dejom a symbolikou videoklipu akokoľvek, natočený je na špičkovej úrovni. Atmosféra vizuálneho diela pekne dopĺňa skladbu a nepochybne ju môže zviditeľniť aj mimo hraníc Slovenska a Českej republiky. Svedčia o tom aj anglické komentáre fanúšikov. "Úžasné, perfektné, zaslúži si ísť do finále," myslí si autor momentálne najlepšie hodnoteného komentára.

Ďalší z anglicky hovoriacich fanúšikov označili Maxa Jasona Maia a jeho skladbu za "najlepšieho hardrockového účastníka od roku 2006, kedy vyhrali Lordi" a "najlepší (poriadny) rockový song v Eurovízii v histórii".

Slová chvály sa okrem angličtiny objavili aj v češtine: "Miro, je to dobře vytvořený videoklip, ba přímo ďábelsky. Ty máš talent na tvoření dokonalé hudby a skládaní textu a přidávám i herectví. Musím pochválit i scénář, to nemá chybu."

Čo si o videoklipe myslíte vy? Svoje komentáre môžte vyjadriť tu.

(zdroj: hudba.zoznam.sk)

Eurovízia: Toto je klip k slovenskej skladbe

2. května 2012 v 18:56 | Mickie |  News
Max Jason Mai oficiálne odpremiéroval videoklip ku skladbe Don't Close Your Eyes, ktorá bude už o necelý mesiac reprezentovať Slovensko na súťaži Eurovision Song Contest v azerbajdžanskom Baku.


"Klip ku skladbe je o kontraste," hovorí Max. "O konflikte, ale aj spojení dvoch osudov, dvoch osôb, ktoré subjektívne metaforicky odzrkadľujú vnútorný boj a expresívne pocity človeka v aktuálnej dobe, keď mnohí ľudia žijú pod strašným tlakom, a sú obetami nalinkovaných životov, imaginárnych reťazí a vlastných démonov."

Pod námet, scenár a réžiu sa podpísal Max J Mai, Jan Varchola a Peter Uhrin. Klip sa nakrúcal v starých vojenských priestoroch a jeho prípravy zabrali niekoľko týždňov. Extrémne podmienky nakrúcania spôsobili, že len za 5 dní sa vypilo viac ako 20 litrov domácej slivovice!

Teplota v priestoroch sa pohybovala v rozmedzí od - 5 do - 10 stupňov Celzia, kvôli autentickosti únavy a vyrysovanosti tela Max nespal bez prestávky dva dni a dodržiaval prísnu diétu. Jednu z postáv v maskách si dokonca zahral aj Maxov otec.
"Klip sa mal skončiť pôvodne inak, no kvôli nevhodnosti pre osoby mladšie ako 18 rokov sa zvolil iný variant," dopĺňa Max.

(zdroj: aktualne.sk)

Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes (Official Music Video)

2. května 2012 v 15:27 | Mickie |  Music Videos
(zdroj: Official MJM's Youtube Channel)

Max Jason Mai má nový klip: Pri nakrúcaní sa vypili litre slivovice

2. května 2012 v 15:24 | Mickie |  Press & Internet Press
Max nespal bez prestávky aj dva dniMax Jason Mai (23) s piesňou Don't Close Your Eyes bude reprezentovať Slovensko na súťaži Eurovision Song Contest v azerbajdžanskom Baku.

Bývalý SuperStárista Max Jason Mai dnes exkluzívne na Čas.sk premiéruje videoklip ku skladbe Don't Close Your Eyes.
(zdroj: Official MJM's Youtube Channel)

Klip je o kontraste, konflikte, ale aj spojení dvoch osudov, dvoch osôb, ktoré subjektívne metaforicky odzrkadlujú vnútorný boj a expresívne pocity človeka v aktuálnej dobe, keď mnohí ľudia žijú pod strašným tlakom. Klip sa točil v starých vojenských priestoroch, točenie scén trvalo päť dní, počas ktorých sa vypilo viac ako 20 litrov domácej slivovice.

Podmienky nakrúcania boli drsnejšieho charakteru, keďže teplota v priestoroch sa pohybovala v rozmedzí od -5 do -10 stupňov a kvôli autentickosti únavy a vyrysovanosti tela Max nespal bez prestávky aj dva dni a k tomu dodržiaval prísnu diétu. Jednu z postáv v maskách si zahral dokonca aj Maxov otec.

(zdroj: cas.sk)

Twitter 0.13

1. května 2012 v 20:51 | Mickie
"Our citrus friend :)))"
"Náš citrónový kamarát :)))"

(zdroj: Official MJM's Twitter Profile)

Twitter 0.12

1. května 2012 v 20:49 | Mickie
"Recording sum cover stuff for yaaa :)))"
"Nahrávam pár cover vecí pre vás :)))"

(zdroj: Official MJM's Twitter Profile)

Hodnocení veřejnosti v Eurovizním Songu 2012

1. května 2012 v 12:07 | Mickie |  Eurovision News
Je prvního května 2012 a po dlouhé a leckdy trnité cestě známe všechny soutěžní písně Eurovision Song Contest 2012, která se uskuteční ve dnech 22., 24. a 26. května v ázerbájdžánském Baku. Od poloviny března, kdy jsme poznali poslední soutěžní eurosong, jsme spustili hlasování o ten nejlepší Eurovizní song čtenářů webu Eurocontest.cz.TOP 10 veřejnosti
01.72 bSlovensko, Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes (47,6 %)
02.60 b.Island, Greta Salóme & Jónsi - Never Forget (11,5 %)
03.48 b.Švédsko, Loreen - Euphoria (7,6 %)
04.42 b.Dánsko, Soluna Samay - Shoulld've Known Better (5,8 %)
05.36 bVelká Británie, Engelbert Humperdinck - Love Will Set You Free (5,2 %)
06.30 bNorsko, Tooji - Stay (4,9 %)
07.24 b.Francie, Anggun - Echo (You and I) (3,3 %)
08.18 b.Malta, Kurt Calleja - This Is The Night (2,7 %)
09.12 b.Španělsko, Pastora Soler - Quédate conmigo (2,4 %)
10.06 bSlovinsko, Eva Boto - Verjamem (1,5 %)

V polovině března jsme odstartovali první část, kterou bylo veřejné hlasování. Hlasy všech čtenářů a návštěvníků ovlivní celkové výsledky z jedné třetiny. Hlasování trvalo celých 42 dnů a za tu dobu jste nám odevzdali neuvěřitelné množství hlasů, díky kterým máme spolehlivou ukázku toho, které songy vás nejvíce zaujaly. Deset songů, které od vás získaly nejvíce hlasů, obdrží body podle pravidel Eurovize, vynásobené počtem porotců (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1) x 6.

Ve stejný den jsme začali taktéž zveřejňovat názory naší Hvězdné poroty, kterou tvořili a dosud tvoří osobnosti českého a slovenského showbyznysu a mediální scény. Role láskyplného porotce, který najde alespoň špetku pozitivního ve všem se ujala Lucie Barbapostolosová, moderátorka partnerského Rádia Haná.

Speciální úlohu dvojporotce na sebe vzala herečka, moderátorka a produkční Eva Decastelo společně s moderátorem, bloggerem a kritikem Vítkem Havlišem. Ti nešli pro ostré slovo daleko, ale také dokázali pochválit a povzbudit.
Záchranným kruhem pro všechny skladby byl taktéž porotce Jarek Šimek, který je nejen zpěvák, ale také textař a skladatel. Se všemi soutěžícími statečně soucítil, jelikož ví, jaké to je bojovat na mezinárodním poli.
Nelítostným a tvrdým slovem hodnotil 42 eurosongů kat poroty, Ivan Krasko - delegát ze slovenského vydavatelství Ecopress.

O odborné slovo a znalostmi z historie nás obohatil Ján Winkler, který se řadí mezi nefalšované fanoušky Eurovize a v současnosti mezi profesionály ve svém oboru.
Exkluzivně jsme také rádi v porotě přivítali bývalého mluvčího České televize, pana Ladislava Štichu, který kdysi nekompromisně odepisoval na naše vtíravé žádosti a informace - nyní jsme po něm chtěli hodnocení všech soutěžních písní.

Porotci budou od zítra jednotlivě rozdělovat své body podle pravidel Eurovize (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1), včetně všech jejich dosavadních, slovních ohodnocení.
Poslední fází, která nastane v sobotu 05.05.2012 je vyhlášení bodů všech registrovaných fanoušků a čtenářů webu EuroContest.cz. Ti byli osloveni na své registrační e-maily a poté nám zaslali svojí TOP 10, díky které jsme poté sestavili žebříček. Deset nejúspěšnějších songů získá stejný bodový příděl, jako v první části - ve veřejném hlasování.

Takto rozložené bodové hodnocení je z jediného důvodu, abychom v maximální možné míře zabránili případnému "spřátelenému" hlasování, abychom dali prostor všem a hlavně, aby výsledek odpovídal pokud možno oblíbenosti i kvalitě songu!
Vítěz prvního ročníku Eurovizního Songu získá kromě čestného uznání také malou pozornost, která mu bude předána přímo v místě konání Eurovize, v ázerbájdžánském Baku.

(zdroj: eurocontest.cz)

Wiwibloggs: Eurovision's Top Male Model 2012 #2

1. května 2012 v 11:57 | Mickie |  Eurovision News
Na portáli wiwibloggs.com už dlhší čas hlasujú fanúšici Eurovízie za Top Male Model tohtoročnej Eurovízie. Včera boli zverejnené výsledky, ako to zatiaľ vyzerá na jednotlivých priečkach tohtoročnej Eurovízie. Aké miesto si zatiaľ uchytil Max? Tak sa na to pozrime. :)


1. Roman Lob
2. Men of Mandinga
3. Jedward
4. Tooji
5. Max Jason Mai
6. Kurt Calleja
7. Can Bonomo
8. Dmitry Karyakin
9. Zeljko Joksimovic
10. Donny Montell
11. Pasha Parfeny
12. Jónsi
13. Lukas Plöchl
14. Ott Lepland
15. Gabriel Broggini
17. Vladimir Karyakin
18. Ivan Broggini
19. Csaba Walko
20. Anri Jokhadze
21. Rambo Amadeus

Kto postúpi do finálovej bitky sa dozvieme v sobotu 5. mája a hlasovať za svojho Top Male Model majú fanúšici šancu ešte do 1. júna, kedy sa rozhodne o tom, kto sa stane Eurovision Top Male Model.


(zdroj: wiwibloggs.com)